ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5053023
*
nr 505 3023
Spegel
Emipire-stil, höjd: 92
Utrop:
300 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 januari 2008
kl 16:22:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/1 14:03:52
1
300 kr
26/1 17:19:08
2
400 kr
26/1 17:25:51
3
400 kr
26/1 17:27:59
3
450 kr
27/1 20:45:58
4
750 kr
28/1 15:46:28
5
550 kr
28/1 15:47:59
5
700 kr
28/1 15:49:54
5
850 kr
28/1 16:03:13
4
850 kr
28/1 16:13:54
6
1.200 kr
28/1 16:16:58
5
1.000 kr
28/1 16:17:55
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: emipire-stil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 505 3023
Spegel
Emipire-stil, höjd: 92
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 januari 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/1 14:03:52 | 1 | 300 kr |
26/1 17:19:08 | 2 | 400 kr |
26/1 17:25:51 | 3 | 400 kr |
26/1 17:27:59 | 3 | 450 kr |
27/1 20:45:58 | 4 | 750 kr |
28/1 15:46:28 | 5 | 550 kr |
28/1 15:47:59 | 5 | 700 kr |
28/1 15:49:54 | 5 | 850 kr |
28/1 16:03:13 | 4 | 850 kr |
28/1 16:13:54 | 6 | 1.200 kr |
28/1 16:16:58 | 5 | 1.000 kr |
28/1 16:17:55 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: emipire-stil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27